Ostatni bierze wszystko - Fabryka Słów

Ostatni bierze wszystko

Miroslav Žamboch

Tytuł oryginału: Poslední bere vše
Tłumaczenie: Andrzej Kossakowski
Premiera: 24 marca 2017
ISBN: 978-83-7964-216-8
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 374

 

Według starego prawa na trzydzieści dni przed koronacją ogłasza się wolne łowy. Kto następcę tronu zabije, ten ma szansę na zajęcie jego miejsca. Na miesiąc przed koronacją starszy syn władcy ginie w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a jego bratu Tekuardowi, który właśnie stał się zwierzyną łowną, nie pozostaje nic innego prócz ucieczki przed zabójcami, najemnymi czarodziejami, przed całym światem. Mimo iż jego szanse na przeżycie są niemal równe zeru, za wszelka cenę stara sie umknąć łowcom.

„Miałem już wszystkiego dość. Czarodziejów, wyszkolonych assasinów, treningu i studiowania magii. Nigdy nie chciałem być czarodziejem, unikałem ich, nie ceniłem magii bardziej niż to było konieczne. Wszystko to zdało się na nic, ponieważ mój ojciec był największym magiem na Kontynencie a ja będę musiał umrzeć z tego powodu. A wraz ze mną bliżej nieokreślona ilość innych ludzi.”

Trzy historie. Prawdziwy popis zręczności literackiej najpopularniejszego czeskiego autora Fantasy. Długi sprint bez tchu, gdzie o dziwo, to ostatni bierze wszystko.

 

 

 

Cykl o Koniszu:

Na ostrzu noża Miroslav Žamboch

Krawędź żelaza Miroslav Žamboch

Wilk samotnik Miroslav Žamboch

Cykl o Bakym:

Bez litości Miroslav Žamboch

Czas żyć, czas zabijać Miroslav Žamboch

Inne książki wydane w Fabryce Słów:

Na ostrzu noża Miroslav Žamboch

Zakuty w stal Miroslav Žamboch

Wojna absolutna Miroslav Žamboch

Sierżant Miroslav Žamboch