Miroslav Žamboch - Fabryka Słów

Miroslav Žamboch

Urodził się 13 stycznia 1972 roku w Hranicach na Morawach. Okazał się niebagatelnym umysłem ścisłym – ukończył fizykę na wydziale inżynierii jądrowej Politechniki Praskiej, potem pracował w Instytucie Badań Jądrowych w miejscowości Řež, zajmując się tam między innymi… rozbijaniem atomów.

 

Na czeskim rynku czytelniczym debiutował w 1995. Koniasz, bohater, który uczynił go sławnym, pojawił się po raz pierwszy w zbiorze opowiadań „Ostatni bierze wszystko” w 2000 r.

Jego powieści bywają uznawane za kontrowersyjne; ich cechą charakterystyczną jest duża dawka akcji (i krwi wrogów) oraz kreacje głównych bohaterów – „prawdziwych twardzieli”.

 

Žamboch jest miłośnikiem sportów ekstremalnych (rowerowy downhill), amatorsko boksuje, walczy w pokazach judo, jego pasją jest również wbieganie na górskie szczyty. Doświadczenia te wykorzystuje w swojej twórczości. Inne zainteresowania: kobiety, wino i śpiew.

 

Jego ulubione lektury to Władca Pierścieni J.R.R. Tolkiena i Diuna F. Herberta, aczkolwiek jego pisarstwo dzieł tych twórców raczej nie przypomina – Žamboch stawia na akcję.

Miroslav Žamboch

Książki wydane w Fabryce Słów:

Cykl o Koniaszu

Na ostrzu noża Miroslav Žamboch

Krawędź żelaza Miroslav Žamboch

Wilk samotnik Miroslav Žamboch

Cykl o Baklym

Bez litości Miroslav Žamboch

Czas żyć, czas zabijać Miroslav Žamboch

Bakly. Szukając Śmierci t.1 Miroslav Žamboch

Bakly. W objęciach śmierci t.2 Miroslav Žamboch

Pozostałe powieści

Mroczny Zbawiciel Miroslav Žamboch

Zakuty w stal Miroslav Žamboch

Ostatni bierze wszystko Miroslav Žamboch

Wojna absolutna Miroslav Žamboch

Sierżant Miroslav Žamboch

W Służbie Klanu Miroslav Žamboch

Percepcja Miroslav Žamboch

Łowcy Miroslav Žamboch