Narodziny Floty tom 3. Zwycięstwo - Fabryka Słów

Narodziny Floty tom 3. Zwycięstwo

Jack Campbell

Tytuł oryginału: Triumphant (The Genesis Fleet, #3)

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Premiera: 17 czerwca 2022
ISBN: 978-83-7964-745-3
Oprawa: broszurowa
Liczba stron:   437

 

Oddać władzę i przeżyć, czy zginąć z pieśnią wolności na ustach?!
Oto dylemat, który istnieć będzie po kres ludzkości.

 

Atak na stację orbitalną Glenlyonu jest zbyt potężny, by Rob Geary mógł odeprzeć go z pomocą jedynego pozostałego niszczyciela. Oddziały piechoty kosmicznej pod dowództwem Mele Darcy muszą odpierać kolejne fale ataków podczas gdy genialna hakerka usiłuje włamać się do systemów nieprzyjaciela, aby dać ostatniemu glenlyońskiemu okrętowi wojennemu jakąkolwiek szansę na walkę.
By przetrwać, Glenlyon potrzebuje większej siły ognia, a posiada ją jedynie sąsiednia Kosatka oraz systemy do tej pory zachowujące neutralność. Jednak na Kosatce nadal trwają walki z niedobitkami nieprzyjacielskich wojsk, a wysyłając na pomoc jedyny ocalały niszczyciel, planeta pozostanie bezbronna wobec kolejnego najazdu.

Desperackie próby zjednoczenia wszystkich kolonii wobec przeważających sił wroga wydają się skazane na porażkę. Jest to jednak jedyna, nawet jeśli nikła, szansa na przetrwanie. Suwerenne systemy mogą zjednoczyć się w nowy Sojusz i stanąć do walki. Mogą też zachować swoją niepodległość i upaść. Trzeciej drogi nie ma.

 

Flota Geneza:

Narodziny Floty tom 1. Awangarda Jack Campbell

Narodziny Floty tom 2. Przewaga Jack Campbell

Narodziny Floty tom 3. Zwycięstwo Jack Campbell