Ten, który zatopił świat (br) - Fabryka Słów

Ten, który zatopił świat (br)

Shelley Parker-Chan

Tytuł oryginału: He who drowned the world 
Tłumaczenie: Grzegorz Komerski 
Premiera: marzec 2024
ISBN: 978-83-7964-974-7
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 659 

 

Zwycięży.

Nie pomimo tego, kim jest, lecz dzięki temu.

 

Śmiercionośna lawina zaczyna się zawsze od jednego kamyka. Dla lawiny, która zmiecie Cesarstwo Wielkich Yuanów tym kamykiem jest Zhu Yuanzhang, Świetlisty Król. Jednak zwycięstwo jest jeszcze daleko, a droga do niego pochłonie niezliczone ofiary. W lepkim mroku intryg, walki o władzę i wynaturzonych instynktów, niczym pochodnie płoną Mandaty Niebios. Napędzane dzikim głodem dogonienia własnego przeznaczenia, nieskończonym gniewem lub świętym prawem zemsty, wszystkie stanowią o sile obdarowanych nimi ludzi. Ludzi, którzy podobni Bogom, będą musieli ostatecznie stanąć do walki, z której zwycięsko może wyjść tylko jeden. A cena, którą przyjdzie zapłacić za to zwycięstwo może być zapłacona tylko w życiach.

 

"Wspaniałe i epickie arcydzieło fantastyki historycznej."

- @buzzfeed

 

"Epicka, tragiczna i wspaniała."

-Alix E. Harrow

 

"Olśniewająca mieszanka przeznaczenia, wojny, miłości i zdrady."

- Zen Cho

 

"Absolutnie porywająca i skomplikowana kontynuacja. Ta książka sprawi, że poczujesz wszystko!

Julia DeVarti, Books Are Magic, Brooklyn, NY

 

"Parker-Chan po mistrzowsku równoważy poezję i napięcie, sprawiając, że czytelnik biegnie przez kolejne strony".

-USA Today

 

"Wspaniała pod każdym względem."

-Samantha Shannon

 

"Bohaterowie Parker-Chan walczą o przerwanie cyklu nienawiści, a głębia postaci sprawia, że im kibicujemy. W końcu Parker-Chan zdaje się sugerować, że władza nie należy do najbardziej bezwzględnych, ale do tych, którzy odnoszą największe sukcesy w samowybaczaniu."

- The Washington Post

 

"Najbardziej dopracowana powieść fantasy tego roku. . . . Zdanie po zdaniu, proza Parker-Chan nie ma sobie równych we współczesnej fantastyce. Jest tak spójna w swoim bogactwie, tak precyzyjna, że nawet najbardziej ponure momenty stają się fascynujące i żywe. Nieustraszona Parker-Chan nie przebiera w środkach, wielokrotnie popychając bohaterów do granic ich możliwości."

-BookPage

 

"Misternie skonstruowana i druzgocąco brutalna fantastyka historyczna. . . . Parker-Chan z powodzeniem kontynuuje zniuansowane i pełne współczucia badanie płci, seksu i pożądania, które rozpoczęło się w pierwszej książce, jednocześnie zwiększając intensywność. . . . Parker-Chan z powodzeniem prowadzi skomplikowane polityczne machinacje do epickiego zakończenia."

- Publishers Weekly

 

"Potężna fantastyka historyczna wypełniona złożonymi ludźmi i wysokimi stawkami. . . . Poświęcając równą uwagę zaciętym scenom bitewnym i głębokim rozmowom, ta książka jest wciągająca i intymna."

- Library Journal

"Chwytająca za serce, emocjonalna historia, która rozdziera serce i szokuje"

-Booklist

"Płeć, władza, queerowość, seks i imperium opisane w złożony, a czasem szokujący sposób. Ta dylogia pozbawi Cię tchu."

- NPR, "Books We Love"

 

"Podejrzewam, że za dekadę nadal będę myślał o tej dylogiii. HTen, który zatopił świat jest godnym następcą Tej, która stała się słońcem: żywą i zabawną powieścią, której bohaterowie, pomimo wszystkich swoich wad, pozostają całkowicie fascynujący."

- Locus

 

"Zdumiewająco świeże podejście do łączenia fantastyki z historią"

- Locus

 

"Tak samo ekscytująca, epicka i oszałamiająco napisana jak pierwsza. Trzyma w napięciu do ostatniej strony"

-Ms. Magazine

"Mroczna, często brutalna, a czasami krwawa kontynuacja doskonałej historycznej fantasy Ta, która stała się słońcem."

- Pasta

"Trzymająca w napięciu opowieść o dojściu do władzy, przeznaczeniu, zdradach oraz krwawych początkach i końcach dynastii. Rozdzierająca serce, poruszająca, bezkompromisowa."

- Aliette de Bodard, nagrodzona Nebulą autorka SEVEN OF INFINITIES.

"Parker-Chan rozwija malowany zwój swojej epickiej opowieści z precyzją mistrza gawędziarstwa, odsłaniając olśniewający nowy świat przeznaczenia, wojny, miłości i zdrady. Fantastyka już nigdy nie będzie taka sama."

-Zen Cho, wielokrotnie nagradzana autorka The True Queen

 

"Ekscytujące dojście do władzy... w świecie, który jest oszałamiająco żywy. Znakomicie dopracowana proza Parker-Chan rzuca nowe światło na skomplikowane tematy płci, władzy i przeznaczenia. Ta powieść stanie się klasykiem"

- C.S. Pacat, bestsellerowa autorka trylogii CAPTIVE PRINCE TRILOGY, USA Today

"Absolutnie oszałamiająca... Historia, podobnie jak bohaterowie, jest ambitna i sprytna, a głębia emocji, które Parker-Chan jest w stanie wykorzystać, nigdy nie stając się ckliwą, jest zdumiewająca."

-Rebecca Roanhorse, nagrodzona Hugo i Nebulą autorka Black Sun

"Oszałamiająca, potężna i złożona. W tej opowieści nie ma nieskazitelnych bohaterów, a ludzie świadomie robią straszne rzeczy. I kochamy ich za to."

-Anna Stephens, autorka GODBLIND TRILOGY

"Zhu jest bohaterem niepodobnym do żadnego innego - jej niezłomne pragnienie przetrwania za wszelką cenę napędza wspaniałą powieść, która obejmuje wielką zdradę, miłość, stratę i triumf."

-A. K. Larkwood, autorka The Unspoken Name

 

"Debiutancka powieść Shelley Parker-Chan to rozległa epopeja napisana elegancką prozą. Zaskakująca, piękna, o wielkim zasięgu, a jednocześnie przejmująca. Czytelnicy zostaną dosłownie wciągnięci w tę zręcznie napisaną historię."

- Rowenna Miller, autorka Torn

 

Cykl Świetlisty Cesarz:

Ta, która stała się słońcem (br) Shelley Parker-Chan

Ten, który zatopił świat (br) Shelley Parker-Chan

Inne wydanie

Ten, który zatopił świat (zint) Shelley Parker-Chan