Planetside t.1: Planeta - Fabryka Słów

Planetside t.1: Planeta

Michael Mammay

Tytuł oryginału: Planetside
Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Premiera: 4 października 2019
ISBN: 978-83-7964-453-7
Oprawa: miękka
Liczba stron: 420

 

PLANETA to mieszanka powieści detektywistycznej i realistycznej, militarnej science fiction, która sprawia wrażenie, jakby powstała ze zderzenia z zawrotną prędkością filmu „Szalona odwaga” i „Jądra ciemności”.

Marko Kloos, autor cyklu FRONTLINES

 

Rzadko się zdarza, żeby odwoływano bohaterów wojennych z emerytury i wysyłano na obrzeża galaktyki, żeby przeprowadzili tam rutynowe śledztwo. Kiedy pułkownik Carl Butler odpowiada na wezwanie starego przyjaciela, wie, że sprawa jest poważna. Ma też pewność, że nie poinformowano go o wszystkim.
Wie tylko, że syn wysokiego rangą radnego zaginął w stacji kosmicznej orbitującej wokół planety zniszczonej w wyniku działań bojowych.

Pułkownik odkrywa szybko, że Baza Kappa stanowi labirynt ślepych zaułków, w którym nieustannie sabotuje się jego starania: dowódca szpitala wojskowego gra na zwłokę, szef sił specjalnych nie zamierza przybyć  na stację kosmiczną, świadkowie się zawieruszają, dane radarowe znikają. Butler nie ma wyboru i musi udać się na nieprzyjazną planetę, by tam szukać odpowiedzi. A potem jeszcze musi wrócić stamtąd żywy.

 

Cykl Planetside

Planetside t.1: Planeta Michael Mammay

Planetside t.2: Przestrzeń Michael Mammay

Planetside t.3: Kolonia Michael Mammay