James Islington - Fabryka Słów

James Islington

James Islington to australijski pisarz, autor bestsellerowej „Trylogii Licaniusa”. Urodził się w 1981 roku i wychował w południowej Wiktorii.

 

Zanim został pisarzem, prowadził start-up technologiczny. I chociaż zawsze podobał mu się pomysł napisania książki, na poważnie zajął się tym dopiero w wieku 30 lat.

 

Jak sam przyznaje, największy wpływ miała na niego twórczość Raymonda E. Feista oraz Roberta Jordana, a do stworzenia własnej powieści zainspirowały go cykle „Z mgły zrodzony” Brandona Sandersona oraz „Kroniki królobójcy” Patricka Rothfussa.

 

„Cień utraconego świata” zaczął pisać w lutym 2011 roku, a w 2014 wydał go metodą self-publishing. Książka zebrała bardzo pozytywne opinie krytyków. Autor chwalony był za styl, złożoną magię, intrygi polityczne i rozbudowaną galerię postaci. Niecały rok później podpisał kontrakt z Orbit Books na kontynuację serii – „An Echo of Things to Come” (2018) i „The Light of All That Falls” (2019).

 

Islington stwierdził, że praca nad kolejnymi tomami była znacznie bardziej stresująca niż pisanie debiutanckiej powieści, częściowo z powodu większej presji związanej z umową z dużym wydawnictwem.

 

James Islington mieszka z żoną i dwójką dzieci na półwyspie Mornington w Wiktorii.

 

 

Foto autora pochodzi z jego oficjalnej strony.

James Islington

Książki wydane w Fabryce Słów:

Trylogia Licaniusa 

Cień utraconego świata. Trylogia Licaniusa I James Islington

Echo przyszłych wypadków. Trylogia Licaniusa II James Islington

Blask ostatecznego kresu. Trylogia Licaniusa III James Islington