Zbrodnia, satyra, horror, paranoja. "Yellowface" od dziś w księgarniach! - Fabryka Słów

Zbrodnia, satyra, horror, paranoja. „Yellowface” od dziś w księgarniach!

Zbrodnia, satyra, horror, paranoja. To wszystko dostaniecie w „Yellowface” które od dziś dostępne jest w księgarniach 🙂
W empiku kupicie wydanie specjalne z barwionymi brzegami, wydanie podstawowe dostępne od dziś we wszystkich księgarniach!
Nad audiobookiem 🎧 jeszcze pracujemy, ale mamy nadzieję, że będzie gotowy za kilka chwil 🙂

***

Przebojowy bestseller New York Timesa!

Niewinne kłamstewka. Czarny humor. Fatalne konsekwencje. Juniper Song, wschodząca gwiazda literatury nie jest tym, za kogo się podaje, nie jest autorką książki, pod którą się podpisała, a przede wszystkim nie jest amerykańską Azjatką. To najkrótsze możliwe streszczenie przejmującej a jednocześnie przezabawnie kąśliwej powieści R.F. Kuang, autorki bestsellerowej powieści Babel.

Dwie młode pisarki, June Hayward i Athena Liu miały zostać bliźniaczymi gwiazdami na literackim firmamencie: w tym samym momencie skończyły studia na Yale, w tym samym roku wydały debiutanckie powieści. Lecz to Athena została ulubienicą czytelników i całej branży wydawniczej, a książka June nie doczekała się nawet wydania w miękkiej oprawie. Cóż, myśli June, nikogo nie interesują opowieści o przeciętnych, białych dziewczynach.

Tak więc, kiedy Athena ginie w koszmarnym wypadku, June, która była jego świadkiem, działa odruchowo: kradnie rękopis najnowszej książki przyjaciółki, eksperymentalnej powieści opisującej zapomniane losy chińskich robotników wspomagających w czasie pierwszej wojny światowej brytyjsko-francuski wysiłek wojenny na europejskim froncie zachodnim.

Co złego się stanie, jeśli June zredaguje rękopis Atheny i wyśle agentowi jako własny utwór? Co złego w tym, że pozwoli wydawnictwu nadać sobie pseudonim Juniper Song – a także uzupełnić go dwuznaczną pod względem rasowym fotografią na okładce? Czyż ten zapoznany fragment historii nie zasługuje na opowiedzenie, bez względu na to, kto go opowie? Tak twierdzi June, a lista bestsellerów New York Timesa zdaje się ją popierać.

June nie jest jednak w stanie wyjść z cienia Atheny, a wychodzące na jaw poszlaki zagrażają (nieuczciwie osiągniętemu) sukcesowi młodej autorki. Starając się ochronić swą tajemnicę, dziewczyna odkrywa, do czego jest w stanie się posunąć by zachować to, na co w swoim mniemaniu zasługuje.

Yellowface, posługując się pochłaniającą pierwszoosobową narracją, podejmuje kwestie różnorodności, rasizmu i kulturowego zawłaszczenia, istotne nie tylko w branży wydawniczej, lecz jako problem tłumienia w białym społeczeństwie Zachodu głosu amerykańskich Azjatów. Powieść R.F. Kuang jest aktualna i ostra jak brzytwa, a przy tym wspaniale się ją czyta.

 

 

Zjadliwa satyra na tożsamość i uprzywilejowaną pozycję białych – Guardian

 

Thriller, który znajdzie się na ustach wszystkich Grazia

 

Ostra jak brzytwaTime

 

Wolna jazda bez trzymankiStylist

 

IntrygującaElle

 

Skrząca się dowcipem satyraCosmopolitan

 

Cięty dowcip. Książka, której nie sposób odłożyćGal-Dem

 

Początek fantastycznej karieryObserver

 

 

PIEKIELNIE DOBRA HISTORIA. TROCHĘ SZKODA, ŻE CUDZA.

 

Athena Liu jest literacką gwiazdą, a June Hayward jest po prostu nikim.

NIEWINNE KŁAMSTEWKA

Kiedy Athena ginie w wypadku June kradnie rękopis jej nieopublikowanej powieści i wydaje ją pod niejednoznacznym pseudonimem Juniper Song.

CZARNY HUMOR

Chroniąc swą tajemnicę, June odkrywa, do czego jest w stanie się posunąć by zachować to, na co w swoim mniemaniu zasługuje.

FATALNE KONSEKWENCJE…

Za to, co stanie się potem, winni będą wszyscy, tylko nie ona.

 

Stephen King:

YELLOWFACE, R.F. Kuang; Świetna lektura. Zbrodnia, satyra, horror, paranoja, kwestie tożsamości kulturowej i przywłaszczenia. A wszystko w sosie trwającej w mediach społecznościowej inby. Ponad wszystko, to jednak znakomita opowieść. Książka, którą trudno odłożyć, a jeszcze trudniej zapomnieć.

 

Z tej samej kategorii:

  • Premiery

15.05.2024

Strzeżcie się cichych miasteczek i niepozornych antykwariatów.

  • Premiery

24.04.2024

Nowa seria autorki Kronik Mroku

  • Premiery

19.04.2024

Pełna przygód, magii, demonów, humoru fantasy w orientalnym, japońskim klimacie.

  • Premiery

19.04.2024

Andrzej Pupin debiutuje w najlepszym stylu!

  • Premiery

12.04.2024

Cesarzowa Kości | OD DZIŚ w księgarniach

  • Premiery

27.03.2024

Nadeszły „Czasy, które nadejdą” – nowy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka