I OFICJALNY ZLOT FABRYCZNEJ ZONY - CYTADELA 2017 - Fabryka Słów

I OFICJALNY ZLOT FABRYCZNEJ ZONY – CYTADELA 2017

Zapraszamy na I OGÓLNOPOLSKI ZLOT FABRYCZNEJ ZONY organizowany przez Fabrykę Słów i Festiwal Fantastyki Cytadela. Zona to kraina owiana legendami, w których tyle samo jest prawdy, co złudzeń. Promieniowanie, anomalie i „dzieci Zony” – mutanty popromienne i inne „atrakcje” to znak rozpoznawczy tego miejsca. Dołącz do epickiej podróży i przekonaj się na własnej skórze, jak wygląda Zona.

Co się będzie działo:

WIOSKA STALKERSKA – w której poznasz życie i zwyczaje Stalkerów od podszewki. Jest to projekt grupy „Cheeki Breeki Squad” larpowej wioski utrzymanej w klimatach uniwersum S.T.A.L.K.E.R. oraz jej pochodnych. Jako iż jest to atrakcja ciągła, każdy z członków wioski ma strój nawiązujący do konkretnej frakcji z uniwersum, wcielając się w wybraną przez siebie postać przez cały czas trwania konwentu. W programie rozrywkowym mamy dla odwiedzających wyzwania (partia pokera lub szachów – to specjalne customowe wersje rodem z uniwersum, quiz o Zonie, konkurs w „słowiańskim przykucu” czy trening w używaniu „mutr”) za wykonanie których będą otrzymywać walutę w postaci „magicznych mutr Stiełoka” potrzebnych do wykupu nagród, historie z Zony, piosenki przy gitarze, zdjęcia w ekwipunku stalkera i przechadzki z grupą w konwoju po konwencie.
STAŁY PUNKT FESTIWALU

WEJŚCIE DO ZONY ze stalkerskim przewodnikiem – atrakcja dla ludzi o mocnych nerwach. Przejście przez teren pełen anomalii z doświadczonym stalkerem pod bronią. Uwaga na mutantów i inne dary ZONY.

PORANNA PRZEBIEŻKA W SZPEJU – prowadzi Michał 'Meesh’ Gołkowski – dla stalkerów nocujących w wiosce.
SOBOTA 27.05, GODZ. 9:00

10 GODZINNY LARP dedykowany fanom fabrycznej ZONY dla blisko 100 uczestników !!!
Kiedy? W sobotę! Scenariusz Michał 'Meesh’ Gołkowski.
Będziesz mógł poznać wszystkie zakamarki Twierdzy Modlin – z baru przyniesiesz się do aresztu, by w końcu, po szczęśliwym procesie wydobywczym, trafić do siedziby tajemniczych naukowców. Osobom zaznajomionym z uniwersum OldTown odpowiemy tylko, że owi naukowcy są zrzeszeni w Kolektywie. Chcecie się czegoś dowiedzieć o najbardziej tajemniczej frakcji na Wastelandzie?
SOBOTA 27 MAJA, GODZ. 10:00-23.59
SZCZEGÓŁY W OSOBNYM WYDARZENIU – już wkrótce!

STREFA ASG
(SZCZEGÓŁY WKRÓTCE)

TURNIEJ JUGGERA. Nie przegap!!! – kultowa gra w świecie post apo oparta o film „Krew bohaterów” z 1989 roku z Rutgerem Hauerem w roli głównej. Zasady prawie przypominają Rugby, ale tu prawie robi dużą różnicę 🙂
SOBOTA 27.05, GODZ. 12:00

SPOTKANIA Z UCZESTNIKAMI MISJI W IRAKU I AFGANISTANIE i specjalnie przygotowane warsztaty:
* Magdalena 'Madzik’ Kozak
NIEDZIELA 28.05 (godziny wkrótce)
– Pierwsza pomoc w warunkach bojowych
– Spotkanie autorskie

* Justyn 'Vilk’ Łyżwa
NIEDZIELA 28.05 (godzina wkrótce)
– Zasady obchodzenia się z bronią palną. Prezentacja bogatej kolekcji broni ostrej

SPOTKANIA AUTORSKIE pisarzy tworzących w tym uniwersum: Michałem Gołkowskim, Krzysztofem Haladynem i Sławomirem Nieściurem.
PROGRAM WKRÓCE

Niesamowite kreacje na Pokazie Mody Alternatywnej i KONKURSIE ALTEREGO. Stalkery! Przybywajcie w szpejach! Pokażcie, jaką siłą jesteście. Jak świetnie sie prezentujecie. a przy okazji, zgarniajcie nagrody!
SZCZEGÓŁY TU: https://www.facebook.com/events/356297731433267/

STALKERSKA FOTOBUDKA – zapraszamy na stoisko Fabryki Słów, gdzie będzie mogli cyknąć fotę w szpeju i natychmiast dostać pamiątkowe zdjęcie:
PIĄTEK 26.05, GODZ. 17:00-18:00
SOBOTA 27.05, GODZ. 14:00-15:00
NIEDZIELA 28.05, GODZ. 12:00-13:00

A po dniu pełnym wrażeń zasiądziecie w stalkerskiej wiosce przy OGNISKU – 26.05 – tzw. OGNISKO OTWARCIA, z butelką STALKERSKIEGO PIWA (edycja dostępna TYLKO podczas Festiwalu Cytadela). Będą OPOWIEŚCI z Zony i wschodnie zawodzenie przy gitarze.

ZAPEWNIAMY NOCLEG W NAMIOTACH 10 OSOBOWYCH. RESZTA W POBLISKIEJ SZKOLE.

Z tej samej kategorii:

  • Wydarzenia

08.06.2024

Fabryczni Autorzy na Pyrkonie :)

  • Wydarzenia

22.05.2024

Fabryka Słów na Targach Książki w Warszawie

  • Wydarzenia

24.04.2024

Wpadnijcie na drina poznać Pupina

  • Wydarzenia

13.02.2024

Spotkanie premierowe z Arkadym Saulskim | „Krwawy Wierch” w Setkach Powodów

  • Wydarzenia

24.01.2024

⚔ Wpadnij na Viriona ⚔

  • Wydarzenia

08.12.2023

Zapraszamy na Targi Fantastyki w Warszawie