Ekscytująca, porywająca, przerażająca... "Paradoks" od dziś w księgarniach. - Fabryka Słów

Ekscytująca, porywająca, przerażająca… „Paradoks” od dziś w księgarniach.

Ekscytująca, porywająca, przerażająca i jednocześnie wzruszająca trylogia Nadzoru to genialnie wymyślony świat pełen mrocznych występków i czarnej magii.

 M.R. Carey

 

Bardzo klimatyczna powieść, już od pierwszych stron przenosi w wiktoriański Londyn, w którym panuje mroczna, duszna i przymglona atmosfera, gdzie między budynkami, tuż przy ulicach, w podziemnych korytarzach, kryje się magia, zaś czary oplatają przedmioty i ludzi. 
bookendorfina.pl

 

Największą zaletą powieści jest dla mnie niesamowita atmosfera wiktoriańskiego Londynu, pełna magii i gotyckich rekwizytów, nawiązująca klimatem do kapitalnego „Jonathana Strange`a i pana Norrella” Susanny Clarke. Polecam z mrocznym błyskiem w oku.
zapiskinamarginesie.pl

 

 

Ciemne wody się wznoszą, świece migoczą, ale światło nie gaśnie.
Na razie…

Ostatnia Ręka Nadzoru wciąż patroluje granicę pomiędzy tym, co naturalne a tym, co nadprzyrodzone, rozświetlając ciemności nikłym płomieniem świecy. Nikt nie potrafi przewidzieć, jak sobie poradzi. Nowym członkom brakuje wyszkolenia, a weterani są zmęczeni i bezbronni. Ta słabość przyciąga do miasta nowych wrogów, ale także zaskakujących sprzymierzeńców zza oceanu.

Najbardziej jednak szokujące są nowe rewelacje dotyczące przeszłości Nadzoru, które ujawniają prawdziwe niebezpieczeństwo zagrażające światu. Ich źródło kryje się w miejscu, w którym utknęli Sharp i Sara. To właśnie tam będą oni musieli rozwikłać sekret Czarnych Luster i zmierzyć się z tym, co się w nich czai, uważając, aby nie podążyło za nimi do domu.

 

KSIĄŻKA OD DZIŚ W KSIĘGARNIACH!

 

Z tej samej kategorii:

  • Premiery

15.05.2024

Strzeżcie się cichych miasteczek i niepozornych antykwariatów.

  • Premiery

24.04.2024

Nowa seria autorki Kronik Mroku

  • Premiery

19.04.2024

Pełna przygód, magii, demonów, humoru fantasy w orientalnym, japońskim klimacie.

  • Premiery

19.04.2024

Andrzej Pupin debiutuje w najlepszym stylu!

  • Premiery

12.04.2024

Cesarzowa Kości | OD DZIŚ w księgarniach

  • Premiery

27.03.2024

Nadeszły „Czasy, które nadejdą” – nowy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka