Wiktor Noczkin - Fabryka Słów

Wiktor Noczkin

 

Urodził się w 1966 roku w Charkowie (wówczas ZSRR). Spędził tam dzieciństwo i młodość marząc o locie na nieznaną planetę lub choćby nadaniu nazwy rzece. Przez lata kolekcjonował figurki żołnierzyków, a nawet sam je produkował i sprzedawał. Życie zawodowe rozpoczynał jako inżynier i projektant dźwigów towarowych rozsyłanych na cały świat.

Przygodę z pisaniem rozpoczął dopiero jako trzydziestolatek w latach dziewięćdziesiątych, po zmianie ustroju i upadku ZSRR. Wymyślił jedną historię, zaczął zapisywać następne i wyszła z tego powieść, potem powstawały kolejne.

W 2001 roku pisarz został zmuszony do wyjazdu za granicę. Dopiero w Niemczech opublikował swoje teksty w magazynach rosyjskojęzycznych i podpisał pierwszy kontrakt z rosyjskim wydawcą książek. W trakcie ostatniej dekady Wiktor Noczkin wydał ponad trzydzieści powieści i stał się jednym z najpopularniejszych autorów rosyjskojęzycznych.

Literatura powiązana z grą komputerową to znak naszych czasów – uważa Noczkin. W serię S.T.A.L.K.E.R. wciągnął go Andriej Lewicki, który był jednym z pionierów serii książek osadzonych w uniwersum gry. Za jego namową, Noczkin zagrał w „Cień Czarnobyla” i atmosfera gry go porwała…

Ślepa plama to pierwsza rosyjskojęzyczna powieść z uniwersum S.T.A.L.K.E.R. przetłumaczona na język polski.

 

Wiktor Noczkin

Książki wydane w Fabryce Słów:

S.T.A.L.K.E.R. | Fabryczna Zona

Ślepa plama Wiktor Noczkin

Czerep mutanta Wiktor Noczkin

Łańcuch pokarmowy Wiktor Noczkin

Oczy diabła Wiktor Noczkin

Survarium | Fabryczna Zona

Wektor zagrożenia Wiktor Noczkin

Inne książki

Lichwiarz Wiktor Noczkin