Shelley Parker-Chan - Fabryka Słów

Shelley Parker-Chan

Shelley Parker-Chan – osoba autorska o azjatycko-australijskim pochodzeniu. Pracowało w dyplomacji i doradzało w sprawach związanych z rozwojem międzynarodowym. Spędziło prawie dekadę,
pracując nad prawami człowieka, równością płci i prawami osób LGBTQ+ w Azji Południowo-Wschodniej. W 2017 roku otrzymało stypendium Otherwise za przyczynianie się do zmiany sposobu, w jaki myślimy o płci.

Nazwane na cześć angielskiego romantycznego poety, dorastało w domu wypełnionym książkami i zostało wychowane na klasyce literatury: mitach greckich, legendach arturiańskich i chińskich opowieściach o cierpieniu oraz tragicznych romansach. Wszystkie te inspiracje doskonale wykorzystało w dylogii Świetlisty Cesarz.

Chociaż w dzieciństwie marzyło o zostaniu wojownikiem-mnichem lub pilotką myśliwca, zadowoliło się czarnym pasem w taekwondo i pełnym przygód wędrownym życiem. Obecnie mieszka w Melbourne w Australii, gdzie odkryło, że osobliwy zestaw nabytych umiejętności przetrwania jest całkowicie bezużyteczny.

Shelley Parker-Chan

Książki wydane w Fabryce Słów:

Cykl Świetlisty Cesarz (wydanie w oprawie zintegrowanej)

Ta, która stała się słońcem (zint) Shelley Parker-Chan

Ten, który zatopił świat (zint) Shelley Parker-Chan

Cykl Świetlisty Cesarz (wydanie w oprawie broszurowej)

Ta, która stała się słońcem (br) Shelley Parker-Chan

Ten, który zatopił świat (br) Shelley Parker-Chan