Legendy Ahn (Kroniki Mroku tom 3) - Fabryka Słów

Legendy Ahn (Kroniki Mroku tom 3)

Kel Kade

Tytuł oryginału: Legends of Ahn

Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Premiera: 18 marca 2022 
ISBN: 978-83-7964-712-5
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 754

 

Życie Rezkina po dramatycznych wydarzeniach na królewskim turnieju zaczyna przypominać koszmarny sen.

Dowodzi statkiem pełnym przerażonych ludzi, dotychczasowi wrogowie uważają go za prawowitego władcę a dotychczasowi przyjaciele za bezdusznego mordercę. Gdzieś tam, na lądzie, czeka na niego obłąkany król-mag, który posunie się do każdego okrucieństwa, byle pokonać konkurenta do tronu.
Na razie Rezkin skupia się na pierwszym i podstawowym zadaniu - zapewnieniu bezpieczeństwa ludziom, za których jest odpowiedzialny. Wie jednak, że to dopiero początek wyzwań. Jeśli zawiedzie, pozostałe królestwa rozszarpią Ashai w mgnieniu oka a ludzie, których stara się chronić zostaną wiecznymi tułaczami - bez domów, rodzin i bezpiecznej przystani.

 

Tym samym Rezkin złamie Zasadę 1 – chroń i szanuj swoich przyjaciół – i zostanie bodaj największym przegranym spośród wszystkich. Bez kraju, bez celu i bez honoru.

 

 

Maciej Klebański (@ksiazkowy_pirat)

Seria Kronik Mroku to zdecydowanie jedno z moich odkryć tego roku, a czytanie historii Rezkina sprawia mi ogromną przyjemność. Nie mogę się doczekać Legend Anh, bo jestem przekonany, że będą co najmniej tak dobre jak Królestwo Obłędu.

 

Adrianna Warmuzińska (@thecanaryreadss)

„Powiernik Mieczy” powalił mnie na łopatki swoją lekkością oraz fantastycznym głównym bohaterem. Bardzo czekałam na kontynuację przygód Rezkina i już po lekturze śmiało mogę stwierdzić, że jest ona o niebo lepsza od tomu pierwszego!

 

Tomasz Pietroszyn (@cosnapolce)

Sytuacyjny humor, festiwal pomyłek, umiejętnie budowane napięcie i świst aż nadto skutecznego miecza Rezkina wypełniają tę opowieść aż po same brzegi. I trzeba przyznać, że czas przeznaczony na tę lekturę minął bardzo miło i przyjemnie. Czekam na więcej!

 

 

Cykl Kroniki Mroku:

Powiernik Mieczy (Kroniki Mroku tom 1) Kel Kade

Królestwo Obłędu (Kroniki Mroku tom 2) Kel Kade

Legendy Ahn (Kroniki Mroku tom 3) Kel Kade

Królestwa i chaos (Kroniki Mroku tom 4) Kel Kade

Mag bez reputacji (Kroniki Mroku tom 4.5) Kel Kade

Smoki i demony (Kroniki Mroku tom 5) Kel Kade