Alterhist 2021. Weekend z fantastyką i historią alternatywną. - Fabryka Słów

Alterhist 2021. Weekend z fantastyką i historią alternatywną.

Alterhist 2021.Weekend z fantastyką i historią alternatywną.

Alterhist 2021 już w październiku.

Alterhist, czyli coroczny festiwal Historii Alternatywnej odbędzie się w dniach od 9 do 10 października w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Uznani polscy pisarze, historycy, publicyści zapewnią uczestnikom niezwykłą intelektualną ucztę.

III  Festiwal Historii Alternatywnej  rozpocznie się o godz. 10.00 wykładem  inauguracyjnym prof. dr hab. Adam Regiewicza pt: „Historia alternatywna jako nowa powieść historyczna”.

Jak co roku odbędą się prelekcje i spotkania autorskie z popularnymi pisarzami z nurtu fantastyki, historii, a przede wszystkim historii alternatywnej. W tym roku tematem wiodącym do tworzenia alternatywnych rozważań będzie bitwa pod Chocimiem z 1621 roku, której 400 – setna rocznica przypada jesienią tego roku.

W Festiwalu weźmie udział plejada najpopularniejszych pisarzy w Polsce m.in:  Andrzej Pilipiuk, Marcin Ciszewski, Adam Przechrzta, Sławomir Koper, Piotr Langenfeld, Jacek Komuda, Michał Gołkowski, Krzysztof Haladyn, Wojciech Harpula, Joanna Lamparska, Arkady Saulski oraz wielu innych historyków, publicystów i pasjonatów historii: Krzysztof Tracki, prof. UŚ Miłosz Skrzypek, Mikołaj Marcela, Marcin Domagała, Michał Gruszczyński, Piotr Gociek, Jarosław Żamojda, Marek Farfos, prof. Adam Regiewicz.

W programie znajdzie się też prelekcja dla miłośników historii bimbrownictwa w Polsce, którą wygłosi Wiceprezes Fundacji ” Ku Przeszłości” oraz kustosz Muzeum Bimbrownictwa w Wojsławicach Marek Farfos.

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników gier RPG i planszówek, które będą odpowiadały tegorocznej imprezie, czyli bitwie chocimskiej. Na stole pojawią sie planszówki, które związane są szerzej z dziejami I Rzeczpospolitej i historii nowożytnej. Będą gry wojenne, ekonomiczne, przygodowe, duże planszówki i małe karcianki. Chętnych do udziału w sesjach RPG zapraszamy do zapisywania się przez fanpage Alterhist.

W sobotę wieczorem o godz. 18.30 zagra wrocławski zespół Projekt Volodia.

Festiwal zakończy się w niedzielę koncertem, który odbędzie się o godz. 16.00. Wystąpią Fábián Zoltán + zespół Forteca.

Wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa poświęcona Polakom w armii amerykańskiej podczas II wojny światowej.

 

Festiwal odbędzie się w Sztolni Królowa Luiza ( Łaźnia Łańcuszkowa) przy ul. Wolności 408 w Zabrzu.

Więcej informacji  na stronie  www.alterhist.pl  oraz w mediach społecznościowych Festiwalu https://www.facebook.com/alterhist/.

 

Wstęp wolny.

Z tej samej kategorii:

  • Wydarzenia

08.06.2024

Fabryczni Autorzy na Pyrkonie :)

  • Wydarzenia

22.05.2024

Fabryka Słów na Targach Książki w Warszawie

  • Wydarzenia

24.04.2024

Wpadnijcie na drina poznać Pupina

  • Wydarzenia

13.02.2024

Spotkanie premierowe z Arkadym Saulskim | „Krwawy Wierch” w Setkach Powodów

  • Wydarzenia

24.01.2024

⚔ Wpadnij na Viriona ⚔

  • Wydarzenia

08.12.2023

Zapraszamy na Targi Fantastyki w Warszawie