"Ta, która stała się słońcem" DZIŚ PREMIERA! - Fabryka Słów

„Ta, która stała się słońcem” DZIŚ PREMIERA!

„Thanks to Fabryka Słów for publishing „She Who Became the Sun” in Poland, I hope it can find some readers there”.
– napisała do nas ostatnio Shelley Parker-Chan ❤ ❤

 

A my naprawdę jesteśmy dumni, że możemy tę wspaniałość wydać pod naszym logo, że mogliśmy przeczytać tę książkę w fantastycznym przekładzie Grzegorza Komerskiego ❤, że Przemek „Trust” Truściński stworzył do książki małe arcydzieła ❤ i że od DZIŚ możecie kupić książkę w każdej księgarni!

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy „Ta, która stała się słońcem” rozgości się w Waszych serduszkach ❤

W dobrej cenie znajdziecie ją tu:
Oprawa zintegrowana SMOK👇
https://bit.ly/3cVyq6x

Oprawa broszurowa ORYGINAŁ – TYLKO W EMPIKU👇
https://bit.ly/3Qr7p8H

 

 

O KSIĄŻCE:

 

Zemsta nic nie zmienia. To, co utracone, pozostanie stracone na zawsze.

Przepowiedziano jej nicość. Miała umrzeć z głodu w pyle rolniczej prowincji, zapomnianej przez bogów i ludzi. Jednak żar przepełniający jej duszę, niepowstrzymane pragnienie życia, popchnęły ją do walki. Skryła się za imieniem zmarłego brata i mając nadzieję, że Niebiosa nie zauważyły oszustwa, ruszyła spełniać jego przeznaczenie. Przeznaczenie pełne bólu i wielkości. I choć wielkość przypadnie imieniu Zhu Chongba, to cały ból będzie musiała znieść osoba ukryta w skórze młodego mężczyzny.

Oto historia, w której „wielkość” może oznaczać cokolwiek a drogi do niej pełne są cierpienia, złamanych ślubów i wyborów, których nikt nie powinien dokonywać. Nie ma jednak ceny, której Zhu nie zapłaci za nakarmienie ognia który w niej płonie – dzikiej, nieokiełznanej żądzy życia.

 

 

 

 

 

Książka wspaniała pod każdym względem. Wojna, pożądanie, zemsta, polityka – Shelley Parker-Chan z wielką precyzją i znawstwem stworzyła mieszankę wszystkich tych elementów, kreując queerową epopeję historyczną. Skrząca się jaskrawymi refleksami dowcipu i czułości, nie bojąca się przy tym nurzać w głębi mroków ludzkiej ambicji „Ta, która stała się słońcem” jest powieścią, której, podobnie jak Zhu, przeznaczona jest wielkość.

– Samantha Shannon

 

Działający na wyobraźnię, niezwykle sugestywny i rozdzierający serce debiut literacki Parker-Chan jest arcydziełem opowiadającym o wojnie, miłości i tożsamości… Ta powieść dźgnęła mnie sztyletem w pierś, a następnie posypała ranę solą i podpaliła.

– S.A. Chakraborty

 

Ta książka rozjedzie was niczym walec i jeszcze jej za to podziękujecie.

 – Alix E. Harrow

 

 

Shelley Parker-Chan

azjatycko-australijska była dyplomatka oraz doradczyni ds. rozwoju międzynarodowego.

Spędziła prawie dekadę pracując nad prawami człowieka, równością płci i prawami osób LGBT w Azji Południowo-Wschodniej.

Nazwana na cześć angielskiego romantycznego poety, dorastała w domu wypełnionym książkami i została wychowana na klasyce literatury: mitach greckich, legendach arturiańskich i chińskich opowieściach o cierpieniu oraz tragicznych romansach. Wszystkie te inspiracje doskonale wykorzystała w swojej debiutanckiej powieści „Ta, która stała się słońcem”.

Chociaż jej marzeniem z dzieciństwa było zostać wojowniczką-mniszką, lub pilotką myśliwca, zadowoliła się czarnym pasem w taekwondo i pełnym przygód życiem wędrownej emigrantki. Pierwszą atrakcją na początku wizyty w każdym nowym kraju jest wycieczka do supermarketu. Podczas podróży po świecie funkcję jej mobilnego sous-chefa sprawuje elektryczne urządzenie do gotowania ryżu – chyba nie ma potrawy, której nie byłaby w stanie w nim przyrządzić. Choć wolałaby mieć sześć stóp wzrostu i być krzepka, pociesza ją fakt, że jest wystarczająco niska, by wygodnie spać nawet na najtańszym miejscu autobusu dalekobieżnego.

I choć latała najmniej bezpiecznymi liniami lotniczymi na świecie, nadal uważa, że nawet Lion Air jest lepszy od jakiejkolwiek formy podróży łodzią.

W 2017 roku otrzymała stypendium Otherwise (Tiptree) za wykorzystanie narracji spekulatywnej do poszerzenia rozumienia płci.

Po tym, jak w ciągu ostatnich dziesięciu lat mieszkała w ośmiu różnych miejscach (w trzech krajach), Parker-Chan wróciła na razie do spokojnego Melbourne w Australii, gdzie mieszka z rodziną.

 

Z tej samej kategorii:

  • Premiery

16.02.2024

„Krwawy Wierch” od dziś w księgarniach

  • Premiery

09.02.2024

Ostatnia książka napisana w całości przez Feliksa W.Kresa

  • Premiery

24.01.2024

Tak oto rozpoczyna się zupełnie nowy rozdział w życiu Viriona!

  • Premiery

24.01.2024

„Jadeitowy Pająk” już w księgarniach!

  • Premiery

24.11.2023

Wyrusz z Gołkowskim na podbój Meksyku!

  • Premiery

17.11.2023

„Oleandrowy miecz” OD DZIS W KSIĘGARNIACH