Kompleks 7215
Logo Fabryka Słów

Adam Przechrzta uhonorowany Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego

2014-09-25

Fot. za Dom Literatury w Warszawie

Jesteśmy bardzo dumni, że nasz autor, Adam Przechrzta został właśnie doceniony Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego. Ta prestiżowa nagroda przyz­na­wana jest od 2008 roku za wybitne dzieła utrzymane w kon­wencji fan­tasty­ki, autor Cyklu Wojennego: Demony Leningradu i Demony Wojny otrzymał Srebrne Wyróżnienie za powieść Gambit Wielopolskiego.

GRATULUJEMY!

czytaj dalej

Po skończeniu Zdobyczy zbierałam szczękę z podłogi

2014-09-18
Po skończeniu Zdobyczy zbierałam szczękę z podłogi

Nie będę owijać w bawełnę i powiem Wam, że ja po skończeniu Zdobyczy zbierałam szczękę z podłogi. Nawet w najśmielszych snach nie spodziewałam się, że Fukuda tak spektakularnie podniesie sam sobie poprzeczkę. Tak jak Polowanie było lekturą najwyżej dobrą, tak jej kontynuacja okazała się książką wprost zjawiskową!

czytaj dalej

Heavy metal w Kazie

2014-08-28
Heavy metal w Kazie

Wizja wojny przyszłości McCarthy’ego jest fascynująca i porażająca. Sprawdza się tu stwierdzenie, że wojna żołnierzy, którzy mają z nią dłuższą styczność, przeraża, ale i uzależnia. Niektórzy nie potrafią, a nawet nie chcą, jak owe genoboty, wracać do normalności. Pozostają w walce do czasu aż zginą.

czytaj dalej

Wspaniała wyobraźnia i wyczucie literackie

2014-08-23
Wspaniała wyobraźnia i wyczucie literackie

Lektura oparta jest bowiem nie tylko na faktach historycznych, ale również na wspaniałej wyobraźni i wyczuciu literackim autorki. To ciekawe zestawienie dla osób znających pierwszą książkę autorki – „Posępną litość” – w której rządziły historia i polityka. Tutaj bliżej poznajemy Sybellę, a każda historia z jej życia coraz bardziej rani nam serce. Po pewnym czasie czujemy, jakbyśmy sami rzucali sztyletem wprost w oblicze wroga.

czytaj dalej

Jedna z najlepszych książek w Uniwersum Stalker

2014-08-19
Jedna z najlepszych książek w Uniwersum Stalker

Czerep Mutanta, to w mojej opinii jedna z najlepszych książek w Uniwersum Stalker - widać, iż zarówno autor jak i wydawcy zrobili duży krok naprzód w stosunku do poprzedniej części. Dobre dawkowanie akcji, ciekawa fabuła i postaci, a także klimatyczne odzywki Kostika (teraz całkowicie zrozumiałe) sprawiają iż Czerep Mutanta to pozycja obowiązkowa dla każdego fana serii S.T.A.L.K.E.R.!

czytaj dalej

Aktualności