Villon
Logo Fabryka Słów

Oni chcą walczyć, zabijać i ginąć...

2014-08-18
Oni chcą walczyć, zabijać i ginąć...

Trzeba jednak autorowi przyznać, że wie o czym pisze. Nie to, żeby szedł na wojnę ramię w ramię z genobotami, ale czytając książkę ma się wrażenie autentyczności. Wykształcenie McCarthy'ego w dziedzinie biotechnologii, a także jego praca w CIA na pewno ułatwiły mu napisanie książki z gatunku sci-fi, w której tłem historii jest wojna z użyciem wysoce zaawansowanej technologii. Serdecznie polecam miłośnikom wybuchów, mocnej literatury, no i oczywiście science-fiction.

czytaj dalej

Bezwzględna, brudna, gwałtowna

2014-08-16
Bezwzględna, brudna, gwałtowna

„Genoboty” stanowią udany początek trylogii. Mamy tu wszystko, czego można oczekiwać od tego typu powieści: intrygującą fabułę, bohatera z krwi i kości, akcję, odpowiednio dozowane napięcie i ciekawie skonstruowany – futurystyczny, a zarazem niezwykle realistyczny – świat (celowo pominąłem w recenzji jego pewne aspekty, jak choćby wątki związane z bioinżynierią i tytułowymi Genobotami – warto odkryć je samodzielnie i dać się zaskoczyć!).

czytaj dalej

Dora i wciągająca...

2014-08-14
Dora i wciągająca...

To naprawdę porządnie napisana wierna gatunkowi powieść, spójna, charakteryzująca się  dużym ładunkiem emocjonalnym i  świeżością pomysłów. Wszystko jest tu gruntownie przemyślane, jedno, w sposób logiczny, wynika z drugiego, łączy się ze sobą wpływając bezpośrednio na fabułę i losy bohaterów. Oprócz bardzo sugestywnych, bezpośrednich relacji z pierwszej linii frontu oraz toczonych niemal każdego dnia  walk o przetrwanie, znajdzie się tu również miejsce na szaloną, mocno skomplikowaną, zakazaną miłość, która jak większość szalonych, mocno skomplikowanych, zakazanych miłości nie  może skończy się dobrze…

czytaj dalej

Galaktyka to bardzo interesujące miejsce

2014-07-25
Galaktyka to bardzo interesujące miejsce

Buntowniczka Mike’a Shepherda to dopiero pierwszy tom dłuższego cyklu Kris Longknife. Pierwszy, a już zapewniający rozrywkę na bardzo dobrym poziomie. Ostrzący apetyt na więcej. To połączenie fanastyki militarnej, powieści sensacyjnej i przygodowej.

czytaj dalej

Aktualności